خدمات فضای سبز داتام

تیم تخصصی داتام در بسیاری از زمینه های مربوط به فضای سبز در کنار شما علاقمندان خواهدبود. با ما همراه باشید تا خلاصه­ ای از آنچه که میتوانیم برای شما انجام دهیم را بشناسید.

در درجه اول شما دوست داران طبیعت، باید با مفهوم فضای سبز آشنا باشید.

 

فضای سبز چیست؟

علاقه­ ی نا خودآگاه انسان به طبیعت همواره انسان را وادار میکند تا این فضا را در کنار خود به هر شکلی ترسیم کند. فضای سبز تنها از خاک و گیاه تشکیل نمیشود. فضای سبز مفهوم یکپارچه ای از تمام منابع موجود در فضایی است که میخواهید از آن به عنوان فضای سبز استفاده کنید، است. علاوه بر این ساخت یک فضای سبز با فرهنگ و ارزش های انسانی در آن منطقه ارتباط مستقیم دارد.

غالبا طراحی فضای سبز به عوامل متفاوتی بستگی داشته و بسیار متنوع است. اینکه شما بخواهید یک فضای سبز شهری داشته باشید یا شخصی، اصول اولیه طراحی فضای سبز را از همان ابتدا جدا خواهد کرد. به عنوان مثال فضای سبز شهری شامل طراحی فضای سبز پارک ها میشود در حالی که طراحی فضای سبز شخصی شامل تمام موارد فضای سبز ویلاها و ساختمان­های مسکونی و اداری، دیوار سبز، روف گاردن و … است. به منظور مشاهده نمونه های طراحی فضای سبز داتام و مقاله های فضای سبز میتوانید رو خود عبارات کلیک کنید.

طراحی فضای سبز

خدمات فضای سبز داتام

 • طراحی و اجرا رووف گاردن
 • طراحی و اجرا گرین وال
 • طراحی و اجرا فضای سبز محوطه
 • طراحی فضای سبز داخلی
 • نور پردازی فضای سبز

 • باغبانی
 • کاشت گیاهان فصلی
 • مراقبت از چمن
 • حفظ سلامت گیاهان
 • مراقبت از درختان مثمر و غیر مثمر

طراحی و اجرا فضای سبز

طراحی با توجه به نوع نیاز شما به دو صورت انجام میشود. این که ما در حال طراحی یک منظره نوین و خیره کننده هستیم و یا میخواهیم فضای موجود را به یک مکان جذاب و چشم گیر تبدیل کنیم، شیوه­ ی طراحی را مشخص میکند. در هر روش از روند طراحی و گیاهان متفاوتی استفاده خواهیم کرد. تیم فضای سبز داتام رویای شما را گرفته و آن را به واقعیت تبدیل خواهد کرد.

طراحی و اجرا رووف گاردن

محدودیت فضا در زندگی شهری و عشق به طبیعت انسان را به منظور برطرف کردن این نیاز خلاق میکند. ایجاد فضای سبز در فضای بلا استفاده­ی پشت بام سردم دار این خلاقیت ها است. ساخت یک باغ در پشت بام به راحتی ایجاد این باغ در حیاط نیست. با این وجود با برنامه ریزی، مشاوره و استفاده از یک تیم تخصصی میتوان از این فضا به زیباترین شکل استفاده کرد. تیم داتام با دنیایی از ایده و طرح­های نوین در جهت ایجاد این باغ­های کوچک آسمانی در کنار شما خواهند بود.

 

طراحی و اجرا گرین وال

از دیگر خلاقیت­هایی که میتوان نام برد ایجاد یک دیوار سبز در محیط خانه، محل کار و یا در فضای سبز بیرونی است. حضور این گرین وال ها در هر محیطی علاوه بر زیبایی بی حدو حصری که به محیط میبخشد سبب هوشیاری و شادی بیشتر خواهند شد.

شما با ساخت یک دیوار سبز به تصفیه هوا و افزایش عملکرد ذهن افراد در آن محیط کمک خواهید کرد. داتام پیشنهادات ویژه­ای در این مورد را برای علاقمندان کنار گذاشته است. برای انجام این کار تیم داتام و یا ایده­های داتام را در اختیار داشته باشید.

طراحی فضای سبز محوطه

اگر صاحب ویلا باشید و یا حیاطی بزرگ اما دلسرد کننده­ای داشته باشید میتوانید از این فضا استفاده کرده و آن را به یک باغ کوچک بسیار زیبا تبدیل کنید. همچنین استفاده از فضای سبز در رستوران­ها و مکان­های تفریحی به جهت جذب مشتری کاری بسیار ضروری به نظر میرسد. طراحی باغچه و باغ کار ساده ای به نظر میرسد اما با یک اشتباه کوچک ممکن است کل زیبایی فضای سبز ویلا را زیر سوال ببرید. ما کاملا آماده­ایم تا شما را در این زمینه همراهی کنیم.

 

 

طراحی فضای سبز داخلی

استفاده از فضای سبز در طراحی دکورسیون داخلی ممکن است عجیب و ناملموس به نظر بیاید، اما داتام این مورد را ممکن خواهد کرد. ما به این فکر کرده ایم که با ماشینی شدن زندگی در تمام عرصه ها نیاز به حضور در طبیعت در ما بیشتر احساس میشود. از این رو با تلفیقی از دکوراسیون داخلی و فضای سبز حضور مداوم در طبیعت را برای شما ممکن خواهیم کرد. تحقق رویاهای شما در دستان ما خواهد بود.

نورپردازی فضای سبز

نورپردازی فضای سبز

در طراحی­ های فضای سبز انتخاب گیاهان و نوع طراحی بسیار مهم است. با این حال اگر نورپردازی خوبی نداشته باشند مانند نقاشی های بسیار زیبایی به نظر میرسند که فاقد روح هستند. نورپردازی فضای سبز باید با توجه به طراحی همان باغ صورت بگیرد. پیمانکاران داتام دانش حرفه­ ای خود، در زمینه طراحی نورپردازی متناسب با فضای سبز را با شما به اشتراک میگذارند.

نگهداری از فضای سبز

داتام طیف گسترده­ای از خدمات مربوط به مراقبت از انواع فضای سبز را به صورت آنلاین و حضوری در اختیار شما قرار میدهد. داشتن یک فضای سبز تنها به طراحی و اجرای پروژه محدود نمیشود و نگهداری­های پس از اجرا در حفظ این زیبایی بسیار مهمتر خواهدبود. هدف ما ساخت دنیایی متفاوت با ویژگی­های منحصر به فرد در فضای سبز شما است.

خدمات باغبانی از قبیل مرز بندی، کنترل علف­ های هرز، رعایت بهداشت و هرس از جمله خدماتی است که در این زمینه ارائه میشود. این خدمات به شکل کاملا حرفه ای توسط تیم داتام انجام خواهد شد. در صورت تمایل میتوانید به صورت آنلاین از مشاوره­­ های مراقبت فضای سبز تیم داتام استفاده کنید.

در باغچه ­هایی که گیاهان  و گل­های فصلی کاشته میشود، در هر فصل گیاهان باید تعویض شوند. کاشت گیاهان فصلی و تعویض گلهای باغچه از جمله خدمات کشاورزی است که شرکت­های خدمات کشاورزی از جمله داتام آن را انجام میدهند.

چمن یکی از ارکان تقریبا نوین در فضای سبز میباشد که پس از کاشت به مراقبت ­های فراوانی نیاز دارد. خدمات مراقبت کامل چمن از قبیل لکه گیری، کوددهی، ایجاد تهویه، تجدید کاشت و… در زمره­ ی خدمات فضای سبز داتام قرار میگیرد.

بسیاری از مراقبت­ های فیزیکی، ارگانیک و شیمیایی در این دسته قرار میگیرند. حفظ و اضافه نمودن مواد مغذی به خاک و ایجاد یک سیستم آبیاری منظم دو رکن اصلی در حفظ سلامت گیاهان هستند. برنامه ریزی مناسب به جهت تغذیه و آبیاری گیاهان باغ یا باغچه شما از اساسی ترین اقدامات جهت حفظ سلامتی گیاهان هستند. پس از آن ابتدا باید از بروز آفات و بیماری­ های گیاهی جلوگیری کرد. در نهایت در صورت ابتلا به آفات و بیماری­ های مخرب به برنامه های مدیریتی کنترل آفات نیاز خواهید داشت. تیم داتام متشکل گیاه پزشکان و افراد متخصص در زمینه تغذیه گیاهان، سلامت گیاهان شما را تضمین خواهد کرد.

مراقبت از درختان نسبت به گیاهان دیگر کمی متفاوت بوده و به مراقبت بیشتری نیاز دارند. درختان از نظر تغذیه و مراقبت های مربوط به آفات و بیماری ها بسیار حساس تر از دیگر گیاهان هستند. زمانی که برای به ثمر رسیدن یک درخت صرف میکنید بسیار طولانی تر از گیاهان یکساله و چندساله است، به همین سبب باید از زمانی که گذاشته اید به درستی مراقبت کنید. داتام طیف کاملی از خدمات حرفه­ ای باغبانی به منظور به حداکثر رساندن سلامت درختان شما را ارائه میدهد.

هزینه طراحی فضای سبز

هزینه طراحی فضای سبز از جله سوالاتی است که اغلب در درجه اول مطرح میشود. محوطه سازی یک سرمایه گذاری عالی جهت افزایش ارزش ملک شما است. تعیین هزینه طراحی یک منظر وابسته به عناصر مختلفی است که به بعضی از آنها اشاره خواهیم کرد:

هزینه طراحی فضای سبز به چه عواملی وابسته است؟

 • نوع فضای سبز (روف گاردن، گرین وال، محوطه سازی و …)
 • مساحت محوطه
 • المان­ هایی که میخواهید در طراحی قرار بگیرد مانند: ایجاد پاسیو، طراحی آبنما، طراحی سایه­ بان با گیاهان رونده، ایجاد آشپزخانه در فضای سبز، نورپردازی و …
 • نوع گیاهانی که در فضای سبز استفاده میشود.
 • دستمزد طراح و کادر اجرایی

به طور کلی هرچه زمان و تخصص بیشتری برای طراحی یک منظر به کار رود هزینه­ های طراحی و اجرا بیشتر میشود. معمولا طراحی فضاهای خاص ارزان نیستند ولی با یک طرح ساده تر و استفاده از متریال کاربردی تر میتوان در هزینه ها صرفه جویی نمود.

علاوه بر خدمات حضوری که توسط مهندسین فضای سبز داتام ارائه میشود میتوانید از تجربیات آنها به صورت آنلاین استفاده کنید. میتوانید با مشاوره آنلاین یا حضور در کلاس­های آموزش طراحی فضای سبز  داتام از تجربیات متخصصین ما بهره­مند شوید.

 

فضای سبز