خدمات گیاه پزشکی

 

خدمات گیاه پزشکی داتام

 

 

حفاظت از گیاهان بخشی از خدمات کشاورزی است که شاید مهمترین آنها نیز باشد. خدمات گیاه پزشکی با جلوگیری از خسارت­های ناشی از بیماری­ها، آفات و علف­های هرز در محصولات کشاورزی و گیاهان زینتی سروکار دارد.

مبارزه با آفات

 

معمولا با کاشت گیاهان خوراکی و زینتی در نهایت با حضور رقیبانی مانند حشرات روبرو می شوید. تا امروز از روش ­های بسیار زیاد و گسترده ­ای برای حذف این رقیب استفاده شده است. اما آنچه که در مبارزه با آفات مهم است استفاده از روش ­های مختلف به صورت تلفیقی می باشد. مدیریت آفات به روش تلفیقی نیاز به دانش و تجریه زیادی داشته و کار آسانی نیست. تیم داتام با کوله باری از دانش و تجربه در این راه در کنار شما خواهد بود.

انواع روش­های مبارزه با آفات

 • روش­های مکانیکی
 • روش­های فیزیکی
 • روش­های ارگانیک
 • روش­های بیولوژیک
 • روش­های شیمیایی

مراحل مبارزه با آفات

 • تشخیص آفت
 • تعیین اندازه خسارت
 • تعیین نوع مبارزه
 • نعیین زمان مبارزه

ضرورت مبارزه با آفت

ما برای رقابت بر سر غذا و بهبود کیفیت زندگی نیاز داریم تا با آفات مبارزه کنیم. مبارزه با آفت کاری بسیار تخصصی بوده و در صورت اشتباه در عملکرد به خود و محیط زیست آسیب میرسانیم. مبارزه با آفات را به دست متخصصین بسپارید.

تیم گیاهپزشکی داتام همواره به جهت مشاوره آنلاین و برنامه ریزی برای مبارزه آماده است.

تعریف آفت

عموم افراد در این رابطه شناخت درستی از آفت ندارند و هر حشره­ای کنار گیاه را آفت میخوانند. در درجه اول بهتر است بدانید آفت چیست و چه زمانی برای مبارزه با این آفت بهتر است. ما به شما تعریف درستی از آفت را ارائه کرده و همواره به صورت آنلاین پاسخگوی سوالات شما هستیم.

بیماری های گیاهی

 

 

مبارزه با بیماری­های گیاهی

عوامل خسارت زننده به گیاه تنها حشرات و موجودات گیاهخوار نیستند. بسیاری از عوامل قارچی و میکروبی نیز در ایجاد خسارت در گیاهان دخیل هستند. مبارزه با بیماری­های گیاهی از مبارزه با آفات دشوارتر بوده و گزینه­ های زیادی برای انتخاب نخواهید داشت.

عواملی ایجاد بیماری گیاهی

 • عوامل قارچی
 • عوامل باکتریایی
 • ویروس­ها
 • نماتدها

این عوامل به صورت مداوم در اطراف گیاهان شما وجود دارند و با کمی احمال در مراقبت از گیاهان، خسارات زیادی را شاهد خواهیدبود.

 

 

کنترل علف های هرز

علف­های هرز بدون شک در باغات و مزارع شما حضور دارند. این گیاهان برای آب و مواد مغذی با گیاهان اصلی به خصوص سبزی ها و چمن­ ها رقابت میکنند. حذف علف­های هرز به منظور جلوگیری از تضعیف گیاهان باید انجام بگیرد. کنترل علف های هرز تنها به معنی حذف کردن آنها نیست، بلکه در مواردی حضور آنها در مزرعه به سبب کنترل آفات گیاهی ضروری میباشد. حذف، عدم حذف و به طور کلی چگونگی مبارزه و کنترل علف های هرز نیازمند اطلاعات و دانش تخصصی میباشد. بنابراین هیچگاه به تنهایی برای از بین بردن آنها با سموم و روش های مختلف اقدام نکنید. قبل از هر اقدامی از درستی کار خود مطمئن شوید و از متخصصین گیاهپزشک در این زمینه مشورت بگیرید.

علف هرز

تغذیه گیاهان

از ما بپرسید!

اگر در مورد تغذیه گیاهان سوالی دارید، درست آمده اید. ما هر آنچه که گیاهان نیاز دارند را به شما آموزش خواهیم داد. گیاهان نیز مانند تمام موجودات زنده برای فعالیت، به تغذیه و انرژی نیاز دارند. اما چگونگی و زمان تغذیه گیاهان بهتر است به دست متخصصین و افراد با تجربه تعیین شود. به جهت برنامه ریزی برای تغذیه گیاهان خود با یک کلیک میتوانید با متخصصین داتام مشورت کنید.

روش کار داتام

بازدید و بازرسی

در این مرحله گیاهپزشکان داتام با بازدید از گیاهان شما، ضعف گیاه و حضور آفات را تشخص داده و شما را آگاه خواهند کرد. آنها با تشخیص مشکلات گیاه راهکارهای مقابله با آنها را برای شما به تصویر میکشند. بازدید از گیاهان شما و سایر مراحل میتواند هم به صورت حضوری و هم به صورت مشاوره گیاه پزشکی آنلاین انجام شود. کلینیک گیاه پزشکی آنلاین داتام همواره در ساعات اداری شرکت آماده به پاسخگویی به سوالات شما خواهد بود.

ارائه راهکارهای پیشگیری

در مورد برخی آفات و بیماری ها انجام بعضی اقدامات سبب پیشگیری از بروز خسارت و مشکل خواهد شد. داتام در هر مورد شما را به طور کامل و جامع راهنمایی خواهد کرد.

اقدام به مبارزه و حفاظت

در مبارزه و حفاظت تنها روش های شیمیایی نیستند که جوابگو هستند. ما در تلاشیم تا با استفاده از مدیریت تلفیقی آفات، آفات را با بهترین و ایمن ترین راه کنترل کنیم. امنیت و آسایش خانه و خانواده شما برای ما اهمیت دارد. استفاده از روش های شیمیایی ساده به نظر میرسند اما مشکلات مربوط به محیط زیست و سلامت را نمیتوان نادیده گرفت. داتام به دنبال حل مشکلات بدون آسیب رساندن به محیط زیست و سلامت شما عزیزان میباشد.
خدمات گیاهپزشکی

هزینه خدمات گیاهپزشکی داتام

هزینه های مربوط به خدمات گیاه پزشکی داتام متغیر بوده و به درخواست شما بستگی خواهد داشت.

برای دریافت لیست قیمت به روز خدمات گیاه پزشکی داتام کلیک کنید.

به جهت کسب اطلاعات بیشتر از خدمات و هزینه ها با ما در ارتباط باشید. همچنین به منظور استفاده از خدمات گیاهپزشکی آنلاین داتام میتوانید کلیک کنید.

کلینیک گیاه پزشکی داتام به صورت حضوری در تهران، کرج و گیلان فعالیت خواهد داشت.